Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

TJ Ioan 1209

Telovýchovná jednota Ioan 1209 (čítaj Joan) vzniklalogo Ioan 1209 v roku 2013 a oficiálne bola zaregistrovaná ako občianske združenie 14.1.2014.
Našim cieľom je umožniť ľuďom z Ivanky pri Dunaji a jej okolia venovať sa športovým aktivitám na rôznej úrovni.

V súčasnosti zabezpečujeme

 • Ivanskú minifutbalovú ligu, ktorá funguje nepretržite už od roku 2010 a je regionálnou ligou Slovenského zväzu malého futbalu
 • pravidelné cyklistické tréningy detí
 • viackrát ročne nepravidelné športové podujatia pre deti a rodiny (cyklistika, športové hry a čoskoro aj orientačné športy)
   

Poďme spolu napomáhať rozvoju športu

Nie sme uzavretým spolkom, ktorý by organizoval aktivity len pre svojich členov. Naopak, každoročne organizujeme sami alebo v spolupráci s inými spolkami čoraz viac športových podujatí rôzneho charakteru pre verejnosť, aby sme k športu pritiahli čo najviac detí i dospelých.
Našim dlhodobým cieľom je, aby sa v Ivanke a okolí budovali ďalšie priestory na šport a súčasne, aby sa do organizácie zapájalo čo najviac ľudí všetkého veku. Hľadáme udržateľnosť a synergiu.
Chceme, aby aktivity a športoviská vznikali rozumným spôsobom. Aby nestáli na aktivite jednej či dvoch osôb, ktoré sa bez zapojenia ďalších postupne vyčerpávajú a strácajú motiváciu pokračovať. Primárne by sa do aktivít detí mali o niečo aktívnejšie zapájať ich rodičia a starí rodičia. Tím by mohla motivácia vydržať minimálne počas obdobia, keď sú do športu zapojené ich vlastné deti.
No hľadáme aj ľudí, ktorí počas svojho života aktívne športovali a sú schopní niečo zo svojich skúseností odovzdať ďalším. Je možné, že doma sa nudia a nevedia do čoho by pichli. Poďte si to s nami vyskúšať najskôr jednorazovo, dvakrát či trikrát a keď zistíte, že by sa dalo aj opakovane, pretože vám to prináša dobrý pocit, budeme len radi.
Často i sami narážame na obmedzenie, že chceme organizovať podujatia pravidelne, ale kvôli pracovným povinnostiam sa to nie vždy dá skĺbiť. Práve preto hľadáme aj občasných pomocníkov, ktorí môžu menej často, ale  možno práve vtedy, keď je to najviac potrebné.

 Kontakty

TJ Ioan 1209
Družstevná 48
900 28 Ivanka pri Dunaji
 IČO: 42358728
účet: SK7109000000005081439367

TJ Ioan 1209 www stránka: www.ioan1209.sk
                                              www.facebook.com/ioan1209/                    
TJ Ioan 1209 e-mail: tjioan1209@gmail.com
 
Predseda združenia: Marián Mališ, 0917 577 338
Podpredseda: Vladimír Letenay, 0948 347 925
Cyklotréningy: Miloš Orlík, 0915 988 847

IML www stránka: www.facebook.com/ivanskaminiliga/
IML e-mail: iml@iml.sk

Hľadáme

 • športovcov, ktorí sa pridajú k našim aktivitám, privedú ďalších alebo aj tých, ktorým umožníme formálne zastrešenie
 • spoluorganizátorov - trénerov, vedúcich, technikov, ekonómov, správcu stránok a ďalších pomocníkov
 • partnerov - aktivistov, iné organizácie, sponzorov a občasných pomocníkov


Vyššou úrovňou by mohla byť spolupráca medzi rôznymi športovými klubmi či spolkami. Najmä pre deti sa po istom čase stáva dlhodobá aktívna účasť na jednom športe nudnou. Preto najmä vo veku, keď prichádzajú do puberty často strácajú záujem o šport, ktorému sa venujú už niekoľko rokov a možno v ňom dosahujú už aj dobré výsledky. Je vhodné, aby sa deti v nižšom veku venovali rôznym športovým aktivitám a rozvíjali si všestrannosť. Pokiaľ im dáme možnosť si vyskúšať viacero športových odvetví, špecializovali by sa na konkrétny šport až v predpubertálnom či pubertálnom veku a rozhodli sa pre niečo konkrétne, čo aj tak nemusí byť a väčšinou ani nebýva definitívne.
Cyklisti TJ IOAN Víťazi

Šport sa podľa medzinárodnej konvencie SportAccord delí do 5 odvetví:

 • fyzické športy (atletika, futbal, ...)
 • mentálne športy (šach, bridž, ..)
 • motoristické športy (F1, plochá dráha, ..)
 • športy zamerané na koordináciu (biliard a pod.)
 • športy s podporou zvierat (napr. jazdectvo)

Chceli by sme sa zamerať najmä na fyzické športy, ale práve s ohľadom na rôznorodosť nechceme zanedbávať ani iné odvetvia a radi pod svojimi krídlami privítame napr. šachistov, priaznivcov petangu a pod. Podľa jednej z definícií znamená slovo šport hocičo, čo ľudia pokladajú za zábavné a rozveseľujúce. Poďme sa baviť a veseliť spolu. :)


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka