Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

Stanovisko obce k zámeru navrhovanej činnosti obaľovne živičných zmesí

Nenašli sa žiadne akcie

Stanovisko obce k zámeru navrhovanej činnosti obaľovne živičných zmesíVytlačiť
 

Dňa 15.03.2018 sa uskutočnilo verejné prerokovanie navrhovanej činnosti  umiestnenia obaľovne živičných zmesí v katastrálnom území Ivanka pri Dunaji, a to v súvislosti s pripravovanou výstavbou cestných stavieb R7D4.
Sme presvedčení o negatívnych dopadoch uvedenej prevádzky na životné prostredie.
Toto presvedčenie s vami zdieľame. Umiestnenie tejto prevádzky v blízkosti obce nie je v jej záujme.

Súčasná legislatíva umožňuje predloženie takéhoto zámeru a požiadanie o jeho schválenie.  Obec je v tomto procese dotknutou stranou.  Jej stanovisko je  podkladom v správnom konaní.  Je mojím záujmom a zodpovednosťou, aby stanovisko obce reprezentovalo záujmy jej občanov a aby muselo byť nespochybniteľne  rešpektované orgánmi, ktoré o povolení umiestnenia obaľovne rozhodujú.
Termín na predloženie zápisu z verejného prerokovania zámeru, ktoré sa uskutočnilo dňa 15.03.2018 v Matičnom dome, ako aj stanovísk všetkých dotknutých strán, medzi ktoré patrí aj obec, je 25.03.2018. Stanovisko obce  bude akceptovať námietky vznesné na verejnom prerokovaní  ako aj pripomienky občanov a občianskych združení, ktoré už na obecný úrad boli doručené. Vaše pripomienky môžete doručiť na Obecný úrad do 22.03.2018, ktoré následne obec doručí v stanovenej lehote na príslušný správny orgán MŽP SR.  Vaše pripomienky môžete doručiť aj priamo na MŽP SR, a to v lehote do 25.03.2018.
Zmyslom stanoviska obce je zákonnou cestou dosiahnúť nájdenie iného vhodného miesta na umiestnenie prevádzky, a to bez negatívnych vplyvov na našu obec.

Pripravované stanovisko obce k prerokovanému zámeru predbežne zverejníme 22.03.2018 tak, aby sme sa s ním všetci mohli oboznámiť ešte pred jeho odovzdaním na Ministerstvo životného prostredia v stanovenej lehote.

Ivan Schreiner

Starosta obce Ivanka pri Dunaji


 
 

dnes je: 24.7.2019

meniny má: Vladimír

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka