Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

Stanovisko k projektu “Detské ihrisko – bezpečná oáza fantázie, hier a priateľstiev“

Nenašli sa žiadne akcie

Stanovisko k projektu “Detské ihrisko – bezpečná oáza fantázie, hier a priateľstiev“Vytlačiť
 

Hlavným cieľom projektu v rámci dotačnej výzvy z Úradu vlády SR v programe Podpora rozvoja športu na rok 2018 – podprogramu č.2 – výstavba ihrísk bolo vytvorenie bezpečného miesta pre deti a mládež na trávenie voľno časových aktivít na čerstvom vzduchu, ako aj rozvíjanie pohybových zručností detí, vytvorenie priestoru na hru, rozvíjanie fantázie pri hre, osvojovanie si poznatkov zážitkovou formou, ako aj utužovanie priateľstiev medzi deťmi, ako aj občanmi obce. Taktiež aj spríjemnenie prostredia areálu školy.

Zámerom v rámci projektu bolo vybudovať dopadovú plochu, ktorá je v súlade s bezpečnostnou normou STN EN 1177  a osadiť herné prvky v súlade s normou STN EN 1176.

Pôvodné dopadové plochy boli tvorené drobným štrkom, ktorý už nevyhovoval bezpečnostným a hygienickým normám, zároveň miesta boli prašné a ťažko údržbové. Pôvodné herné prvky, ktoré boli do areálu ZŠ M. R. Štefánika presunuté z námestia Sv. Rozálie mali viac, ako 10 rokov a boli značne opotrebované.

Vďaka získanej dotácii, ako aj z dofinancovania z vlastných zdrojov obce sa podarilo osadiť nové herné prvky pre deti vo veku do 11 rokov, ako aj novú dopadovú plochu, ktorá spĺňa všetky potrebné bezpečnostné požiadavky na herné segmenty a prvky detského ihriska podľa STN EN 1177. Herné prvky sú vyrobené z nerezovej konštrukcie, spojovací materiál je vyrobený z nerezu, striešky, šmýkačky z plastu, siete na lezenie z vysokopevného lana s kovovou výstužou, sedáky na hojdačky z pogumovaného hliníka, závesy na hojdačky sú nerezové dvoj ložiskové. Prvky sú certifikované.

V zmysle podmienok poskytnutia dotácie bola výzva na predloženie cenových ponúk zaslaná na Úrad vlády SR na kontrolu a taktiež aj na zverejnenie výzvy. Po vyhodnotení ponúk bola taktiež dokumentácia zaslaná na kontrolu a až následne po kladnom stanovisku sa pristúpilo k podpisu zmluvy a k realizácii predmetu zákazky. Cenovú ponuku predložilo päť uchádzačov, z toho jeden uchádzač bol vylúčený z dôvodu, že nepredložil ponuku na celý predmet zákazky. Vybraný uchádzač, s ktorým bola podpísaná zmluva predložil najnižšiu cenovú ponuku na celý predmet zákazky v sume 20.324,80,- € bez DPH/24.389,76,- € s DPH.

         Vybudované detské ihrisko slúži nielen 864 žiakom navštevujúcim ZŠ M. R. Štefánika, ale s ohľadom na skutočnosť, že areál je voľne prístupný po vyučovaní aj verejnosti, tak slúži aj ďalším deťom v našej obci. Predpokladané využitie je pre cca 1320 detí.

         Veríme, že i napriek rozsiahlej diskusii k uvedenému projektu splnil svoj cieľ a deti našli na novom detskom ihrisku svoje miesto pre bezpečnú hru a priateľstvá.

         Zároveň by sme Vás chceli informovať, že obec Ivanka pri Dunaji aj v r.2019 podala ďalší projekt na vybudovanie detského ihriska pri bytovkách, v ktorom sme boli opäť úspešní. Ak máte návrhy na detské ihrisko, ktoré bude vyhovovať požadovaným normám pre verejné detské ihriská a bude súčasne spĺňať podmienky projektu obráťte sa na Obecný úrad. Detské ihriská resp. projekty pre deti sa snažíme konzultovať vždy s pedagogickými zamestnancami, ako aj deťmi a odborníkmi v danej oblasti. Vopred ďakujeme. Veríme, že nás spoločné projekty budú spájať a nie rozdeľovať.

Jana Esterle


 
 

dnes je: 24.7.2019

meniny má: Vladimír

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka