Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

Obecný rozhlas

Ponuka práce - špecialista hygieny a sanitácieVytlačiť
 

Firma AQUA PRO EUROPE a.s. hľadá špecialistu hygieny a sanitácie - hygienické čistenie a sanitácia jednotlivých častí chladičov. Dezinfekcia a odkameňovanie komponentov. Príprava kompletizácie sanitárnych zostáv a kompletizácia všetkých komponentov pre ďalšiu distribúciu klientom. 
Pracovná doba PO-PIA, 6:30 - 15:00. Ivanka pri Dunaji
Plat 600 - 650€ netto, TPP, práca vhodná pre ženu
Nástup ihneď volajte 0915 980 310 alebo píšte martintomascik@aquapro.sk


 
 

Smútočné oznámenieVytlačiť
 

Smútiaca rodina s hlbokým zármutkom oznamuje všetkým príbuzným, priateľom a známym, že ich vo veku 63 rokov opustil drahý manžel, otec, dedko, švagor, svokor, svat, strýko, bratranec a kamarát - pán Peter HAMMERSCHMIEDT z Cintorínnskej ulice.
Posledná rozlúčka s drahým zosnulým bude v piatok 29. marca 2019 o 15.00 hod. na miestnom  cintoríne v Ivanke pri Dunaji.
Obecný úrad touto cestou vyjadruje smútiacej rodine úprimnú sústrasť.

 


 
 

Ponuka pracovných miest - samostatný referent – kancelária prvého kontaktu a pracovník referátu Verejná zeleň - obec Ivanka pri DunajiVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji vyhlasuje výberové konania na pozície: samostatný referent – kancelária prvého kontaktu a pracovník referátu Verejná zeleň. Bližšie informácie nájdete na podstránke www.ivankapridunaji.sk/vyberove-konania


 
 

Zber elektronického odpaduVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji v spolupráci so spoločnosťou ROVAMI organizuje separovaný zber elektronického odpadu.
Zber sa uskutoční dňa 9.4.2019 (utorok) od 07:00 hod.
Ide o staré rádiá, TV prijímače, počítače, práčky, mikrovlnky, sporáky, chladničky, mrazničky, vysávače, rýchlovarné kanvice a pod.
Od 07:00  do 8:00 hod. budú pracovníci zabezpečujúci zber uvedené odpady zbierať. Všetky vyložené elektrozariadenia musia byť kompletné, nerozbité a musia obsahovať všetky elektrické a elektronické komponenty a konštrukčné dielce, inak nebudú zberovými pracovníkmi odobraté. Taktiež musia byť vyložené na viditeľnom a dostupnom mieste.
Žiadame vás o dodržanie času na vyloženie, pretože po každej ulici sa bude prechádzať iba raz. Zber elektroodpadu inými občanmi ako pracovníkmi spoločnosti ROVAMI je zakázane a ide o porušenie zákona. Upozorňujeme, že polícia bude vykonávať hliadky po obci.
V prípade záujmu o vývoz elektronického odpadu sa treba telefonicky nahlásiť na obecnom úrade na telefónnom čísle 02/4594 4331 alebo 02/4877 7306 do pondelka 8.4.2019 do 12.00 hod.


 
 

Odchod autobusu - výlet do čokoládovne v KittseeVytlačiť
 

Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých oznamuje, že výlet do čokoládovne v Kittsee je zajtra 26. marca 2019. Odchod je o 8,30 hod. od Pizzerie Emília.


 
 

Koncert ZUŠVytlačiť
 

Základná umelecká škola vás pozýva na koncert, ktorý sa uskutoční dňa 31. marca o 17,00 hod. v Matičnom dome.


 
 

Jarné upratovanie za čistejšiu IvankuVytlačiť
 

Dňa 06.04.2019sa uskutoční v doobedných hodinách každoročná akcia: Jarné upratovanie za čistejšiu Ivanku. Akcia začne krátkym privítaním o 8:00 pri Informačnom centre. Účasť potvrdili viaceré spoločenské organizácie. Obec zabezpečí odpadové vrecia a ich následný odvoz.  Po brigáde ste pozvaní na guláš v areáli Matičného domu. Budeme radi ak sa pridajú aj ostatní a zaangažujete aj svoje okolie!


 
 

Upozornenie pre psíčkarovVytlačiť
 

Dovoľujeme si upozorniť na dodržiavanie pravidiel venčenia psov v okolí Šúrskeho kanála a cyklochodníka, nakoľko na jar prichádza k zvýšenému pohybu cyklistov. Majiteľov psov žiadame, aby venčili svojich miláčikov na druhej strane kanála. Predíde sa tak možným komplikáciám. Ďakujeme za vzájomnú toleranciu.


 
 

Víkendová kaviareň s Janou LieskovskouVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji a umelecká agentúra Artmusic.sk vás pozývajú do víkendovej kaviarne na hudobný večer Jany Lieskovskej s názvom "S úctou". Víkendová kaviareň sa bude konať 5. apríla o 19,00 hod. v Matičnom dome.
Predpredaj vstupeniek: Informačné centrum, Moyzesová 38/A


 
 

Pozvánka na zasadnutie Obecného zastupiteľstvaVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji vás pozýva na zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Ivanke pri Dunaji, ktoré sa uskutoční dňa 28.03.2019 o 16.00 hodine v Matičnom dome
Návrh programu je uverejnený v prílohe.


 
 

Poplatok za odvoz komunálneho odpaduVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že poplatok za vývoz odpadu je potrebné do 30. marca 2019 zaplatiť a vyzdvihnúť vrecia na separovaný odpad. V prípade nezaplatenia bude po tomto termíne vývoz zastavený.


 
 

Redakčná rada Ivanských noviniek - oznamVytlačiť
 

Redakčná rada Ivanských noviniek hľadá záujemcov o spoluprácu (redaktorov a grafika). 
V prípade záujmu prosím posielajte Vaše životopisy s informáciou o skúsenostiach v tejto oblasti na sekretariat@ivankapridunaji.sk.

 


 
 

Voľby prezidenta 2019Vytlačiť
 

Pripomíname obyvateľom vo volebnom okrsku č. 3, ktorý bol v minulosti v Matičnom dome, že počas volieb prezidenta v dňoch 16. a 30. marca bude volebná miestnosť v budove pôvodného OcÚ na Štefánikovej č.12.


 
 

Ponuka práce - pomocná sila do kuchyneVytlačiť
 

Školská jedáleň Základnej školy M. R. Štefánika prijme pomocnú silu do kuchyne s nástupom v apríli 2019. Bližšie informácie dostanete na t. č. 0910 908 412.


 
 

Detské bežecké preteky Jarný krosVytlačiť
 

Telovýchovná jednota Ioan 1209 pozýva v sobotu 6.4.2019 popoludní deti a ostatných priaznivcov detských športov na úvodné preteky v bežeckom krose. Preteky priamo nadväzujú na dopoludňajšie cyklistické preteky, deti budú bežať na rovnakých tratiach. No nielen v tom je ich prepojenie. Po skončení behov budú deti ocenené nielen za výsledky v behu ale aj za výsledky v kombinácii cyklistika - beh (skrátene cyklobeh) a výsledky sa budú započítavať aj do dlhodobej súťaže za predpokladu, že sa deti zúčastnia aj na ďalších pretekoch nášho sezónneho pohára.
Viac informácií o pretekoch i o možnostiach spolupráce sa dozviete na stránkach TJ Ioan 1209.


 
 

Jarné cyklopreteky Vezmi bike a príď sa zabaviť 5.ročníkVytlačiť
 

V areáli Základnej školy M. R. Štefánika sa v sobotu 6.4.2019 doobeda uskutočnia preteky v detskom cyklokrose. Sú určené pre všetky deti, ktoré sú schopné ovládať svoj bicykel alebo aspoň odrážadlo. Deti budú rozdelené do rôznych vekových kategórií. Súbežne s pretekmi sa uskutočnia aj doplnkové technické disciplíny, prehliadka stavu bicyklov a tombola.
Na dopoludňajšie cyklistické preteky nadviažu popoludňajšie bežecké preteky na rovnakej trati. Deti v kategóriách školského veku sa môžu zapojiť do dlhodobej bodovacej súťaže v cyklistike, v behu alebo v kombinácii Cyklobeh.
Viac informácií o pretekoch i o možnosti zapojiť sa do ďalších športových aktivít sa dozviete na stránke TJ Ioan 1209 www.ioan1209.sk.


 
 

Jarná celoplošná deratizáciaVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji oznamuje všetkým občanom, že v našej obci bude v mesiaci apríl prebiehať celoplošná deratizácia.
Vlastník nehnuteľnosti je povinný v záujme ochrany pred vznikom a šírení prenosných ochorení vykonať každoročne v čase od 1.04. do 30.04.2019 deratizáciu svojich nehnuteľností.
Deratizačné nástrahy sa vydávajú v budove obecného úradu – Moyzesova 57 od 01. 04. 2019 do 29.04.2019.
pondelok 14,00 – 18,00 hod.
streda, piatok, sobota 8,00 – 12,00 hod.


 
 

Zápis do 1. ročníka Základnej školyVytlačiť
 

Riaditeľka Základnej školy M. R. Štefánika oznamuje, že zápis do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2019/2020  sa uskutoční dňa 12. 04. 2019 (piatok) v čase od 14:00 – do 20:00 hod. v priestoroch ZŠ M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji.
Povinnosť zápisu platí pre všetky deti, ktoré do 31. 8. 2019 dovŕšia 6. rok veku.
Pri zápise zákonní zástupcovia dieťaťa predložia:
- občianske preukazy
- rodný list dieťaťa
- vyplnenú prihlášku pre žiaka 1. ročníka
- podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom znevýhodnení dieťaťa.
V prípade, že sa zápisu nemôžu zúčastniť obaja zákonní zástupcovia, je potrebné predložiť splnomocnenie podpísané neprítomným zákonným zástupcom.
Prítomnosť dieťaťa pri zápise je nevyhnutná!
 


 
 

Ponuky práce - riaditeľky MŠ na ul. SNP a na Slnečnej ulici v Ivanke pri DunajiVytlačiť
 

Obec Ivanka pri Dunaji prijme do zamestnania riaditeľky materských škôl na ul. SNP a na Slnečnej ulici. Bližšie informácie o pracovných pozíciách nájdete na podstránke obce: www.ivankapridunaji.sk/vyberove-konania


 
 

Oznam o uzávere dráhy - letiskoVytlačiť
 

Letisko M. R. Štefánika bude počas nasledujúcich mesiacov používať iba hlavnú vzletovú dráhu 13-31. Z toho dôvodu upozorňuje obyvateľov vybraných mestských častí Bratislavy a obcí v okolí na zvýšený počet preletov lietadiel nad ich obydliami. 
Vedľajšia dráha 04-22 so vzletmi a pristátiami nad oblasťami Ivanka pri Dunaji či Bratislava-Ružinov (BA-Vrakuňa, BA-Podunajské Biskupice) bude v období od 15. 2. do 1. 6. 2019 pre prevádzku úplne uzatvorená, a tak obyvatelia týchto častí prelety lietadiel nad svojimi bytmi a domami nezaznamenajú. Do prevádzky bude dráha uvedená od 1. júna.
Rekonštrukcia svetelnej približovacej sústavy na dráhe 04-22 je vynútenou investíciou z dôvodu výstavby diaľnice D4 v okolí letiska.

 


 
 

Výzva a upozornenie na orez a výrub stromovVytlačiť
 

Západoslovenská distribučná, a.s. ako poverený správca elektrických sietí na distribúciu elektrickej energie v súlade so Zákonom č. 251/2012 Z.z. § 11 odst. 1 o energetike a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vyzýva všetkých vlastníkov, nájomcov alebo správcov (ďalej len vlastníkov) nehnuteľností, na ktorých sa nachádzajú nadzemné i podzemné elektrické vedenia v správe ZSDIS, a.s. na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky vedení distribučnej sústavy a to v rozsahu podľa § 43 Zák. č. 251/2012 Z. z. v platnom znení.
Orezy drevín v ochrannom pásme elektrických sietí a prevádzok je možné realizovať celoročne do priemeru 5 cm. Nad priemer 5 cm od 1.4. do 30.9. príslušného roku. Výruby drevín v ochrannom pásme je možné vykonávať v termíne od 1.10. do 31.3. príslušného roka.
V období hniezdenia chránených druhov živočíchov sa výrub a orez drevín nevykonáva.
Využitie drevnej hmoty po oreze alebo jej likvidácia je v plnej kompetencii a zodpovednosti vlastníka nehnuteľnosti.
O nevyhnutné vypnutie vedenia z bezpečnostných dôvodov pre prípad výrubu a orezu porastov je nutné požiadať v lehote min. 25 dní pred plánovanou realizáciou prác na ZSDIS, a.s. u príslušného špecialistu správy podľa obce.
Ďalej upozorňuje na povinnosť udržiavať stromy a kríky v ochrannom pásme vedení a pod vedením max. do výšky 3m od zeme. Zároveň je potrebné bezlesie v šírke 4m po oboch stranách el. vedenia.


 
 

Vývoz komunálneho odpaduVytlačiť
 

Firma AVE SK odpadové hospodárstvo s.r.o. opakovane žiada občanov, aby nádoby k vývozu komunálneho odpadu a všetkých jeho triedených zložiek vykladali v deň vývozu od 06.00hod. rannej poprípade už v predvečer vývozu.
Mnohí z občanov nemajú načas vyložené nádoby k vývozu komunálneho odpadu a osádky vyvážajúcej firmy sa musia opätovne otáčať, aby zobrali a vysypali všetky nádoby, ktoré občania vykladajú po prejdení ulíc osádkou, čo vedie zbytočne k zvýšeným nákladom obce ako aj ich firmu.
Firma AVE SK ďakuje  občanom za pochopenie.


 
 

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

webygroup
ÚvodÚvodná stránka