Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

Lukostrelci

Ivanská Lukostrelecká Družina

Naša Družina sa od svojho vzniku začiatkom roku 2015 venuje najmä disciplíne zvanej “3D lukostreľba”, ktorá spočíva v streľbe na makety zvierat a teda v istej imitácii lovu. Na nijaké živé tvory však zásadne nestrieľame. Radi súťažíme aj v tradičnej lukostreľbe, neraz na hradoch. Strieľame z tradičných aj moderných lukov okrem kladkových.
3D lukostreľba je športom pre dievčatá a chlapcov ľubovoľného veku od škôlkarov, až po seniorov. Nie je zlé, ak rodičia majú s deťmi spoločnú tému pre voľný čas.
Ide o šport spoločenský, pri ktorom navštevujeme rôzne miesta na Slovensku a v okolí, kde sa konajú súťaže. Pri každej získavame nových priateľov a sem-tam už aj aj nejakú medailu.
Pokiaľ trpíte bolesťami chrbta následkom ochabnutia chrbtového svalstva od sedavého zamestnania, lukostreľba je to pravé. Máme vyskúšané, že pomáha.
Trénujeme dva razy do týždňa pod vedením skúsených inštruktorov v lete vonku, v zime v obecnej hale v Ivanskom dvore (bývalý areál Celltex). Cez víkendy chodíme na súťaže a v lete do lukostreleckého tábora. Všetky informácie o našej činnosti a termínoch tréningov nájdete na našich web stránkach.
Záujemcov o lukostreľbu radi privítame na niektorom z našich tréningov. Príďte, požičiame vám niektorý z našich družinových lukov, aby ste si vedeli vyskúšať, aký ťažký bol údel lovcov a aký krásny šport nám po nich ostal.

Kontakt

Dušan Franců
Tel.: 0903 559 396
e-mail: dusan@rolnicky.sk
www stránka: http://ild.rolnicky.sk
ILD Tréning ILD tréning v zime
ILD Tréning vonku ILD Tréning vonku
ILD v kostýmoch ILD víťazi

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka