Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

I Klub

I Klub - nízkoprahové centrum pre deti

I Klub vznikol v roku 2003 ako voľnočasové zariadenie pre deti,
od roku 2010 pracuje ako nízkoprahové centrum pre deti a mládež od 6 rokov.
Ponúka spolubytie v bezpečnom priestore, voľnočasové aktivity, aktivity zamerané na vzdelávanie a prevenciu a služby sociálnej pomoci.
Cieľom činnosti je minimalizovať možné riziká súvisiace so spôsobom života detí a mladých ľudí, umožniť im lepšie sa orientovať v ich sociálnom prostředí, podporovať rozvoj kreativity, ako základ pre vznik zdravého sebavedomia, sebahodnotenia a sebaúcty.
I Klub má multifunkčné ihrisko, keramickú dielňu, klubovňu, priľahlú lúku s bylinkovou záhradou, altánok a ohnisko.
Animátori zabezpečujú, aby každé dieta malo pocit bezpečia a istoty, aby malo možnosť rozvíjať svoje schopnosti a aby stretlo pozitívny vzor.
Objavenie kreativity u detí je mimoriadne dôležité. Je to základ na budovanie sebavedomia. Spoločná kreatívna práca vytvára vzťahy, buduje dôveru a upevňuje priateľstvá. Najobľúbenejšia je práca s keramickou hlinou. Deti vytvárajú vlastné diela, podľa svojej fantázie. Často pracujeme s papierom, textilom,s drevom a drôtom. 
Okrem celoročných otváracích hodín organizujeme prázdninové denné tábory, celoobecné akcie – Bodka za prázdninami a MDD Fiesta, neformálne opekačky a športové turnaje. V poslednom období sa venujeme pestovaniu liečivých bylín a drobného ovocia. 

Kontakty

Nájdete nás v areáli kaštieľa, Námestie Padlých hrdinov 7, Ivanka pri Dunaji
Otvorené máme:  Po - St - Pia - So  |  15:00 - 18:00
Kontakt:  Viktória Gavaldová  
Tel.: 0904 372 490
www stránka: www.i-klub.sk

I-klub I-klub ihrisko

I klub pozýva
I klub_ keramika I klub_ kreativita
I klub_ zahrada I klub_ v lese
I klub_ ihrisko I klub_ spolu

Denný tábor 2019

Tajomný rytier Lastifa
 V I Klubovom tábore nás celým programom sprevádzal tajomný rytier Lastifa. Každý deň písal deťom listy a podľa tých listov deti tušili, že ide o veľkého človeka s ohromnou vôľou, s úžasnou schopnosťou prekonávať prekážky. Každý deň deťom odkrýval poklady svojho života. Vodil nás svojimi cestami a približoval deťom všetko, čomu venoval svoj život. Spolu s ním si deti písali táborový denník o svojich zážitkoch a nových poznatkoch. 
     Našu lúku s kruhovými záhonmi sme premenili na Tichý oceán s ostrovmi, ktoré Štefánik navštívil. Tak sme mali na lúke ostrov Fidži, Nový Zéland, Tahiti a Havaj. Keďže na našich ostrovoch rastú ovocíčka a bylinky, deti mali za úlohu spoznať flóru na svojom ostrove. Všetky bylinky ochutnali, ovoňali a obrázky z týchto rastliniek si vlepili do denníkov s riadnym popisom využitia. Musím podotknúť, že deti nepoznali skoro nič a I Klubová záhrada sa stáva nenahraditeľnou otvorenou knihou vedomostí.
   Astronomický deň sme umiestnili do lesa. Okolitý les bol pre nás celý vesmír, v ktorom boli obrázky súhvezdí. Deti dostali vybodkované súhvezdia, ktoré objavili a identifikovali v lese. Pre deti to bolo veľmi zaujímavé, pretože sa o hviezdach dozvedeli veci, o ktorých ani netušili.
   Ďaľším pokladom Štefánikovho života bola nezlomná vôľa a vynaliezavosť v prekonávaní prekážok. V náročnom orientačnom behu boli stanoviská, kde riešili dobré osobné vlastnosti.
   Na záver týždňa sme mali pokladovku, v ktorej deti zbierali a skladali jeho najslávnejšie výroky. Hneď nato prišiel tajomný rytier osobne. Bol to Milan Rastislav Štefánik a meno Lastifa sú druhé slabiky z jeho mena.   Mirko Nagy sa z tohto kostýmu už asi nevyzlečie. Privítali sme ho štátnicky s veľkou pompéznosťou.  Zložené výroky sme mu odovzdali. Vysvetlil nám ich význam  a  poskladal z nich Mohylu, miesto kde zahynul. Veľa nám rozprával o svojom živote, odpovedal na otázky detí a všetkým udelil venovanie s podpisom do táborových denníkov. Tak sa táto veľká osobnosť našich dejín stala pre deti známejšou. Prežili s ním celý týždeň formou veľkého stretnutia. Viktória Gavaldová
Denný tábor 2019 obr.2 Denný tábor 2019 obr.3 Denný tábor 2019 obr.4 Denný tábor 2019 obr.5 
Viac fotografií z denného tábora 2019 nájdete vo fotogalérii:  https://www.ivankapridunaji.sk/fotogaleria-z-kulturnych-akcii/mid/386890/ma0/61724/.html#m_386890

Bodka za prázdninami 2018

Naša každoročná  I Klubová Bodka za prázdninami bola sviatkom tvorivosti a športu. Celé rodiny s deťmi prišli, aby spoločne prežili posledný kúsok prázdnin. Vytvorili sme pre nich Olympijské športovisko, florbalový turnaj, plavbu na kanoe, strieľanie z luku a deväť kreatívnych dielní. Vyrábali plachetnice, ktoré púšťali na vodu, maľovali tričká, kamene, zdobili vejáre, vyrábali si folklórne čelenky, kvetinkové gumičky do vlasov, plietli náramky priateľstva, netradičným spôsobom zdobili hrnčeky a vyrábali kvetinové náramky.  Deti za aktivity zbierali pečiatky, ktoré boli platidlom v bufete. Bufet oplýval palacinkami, špekačkami a malinovku si deti čapovali podľa vlastného výberu. Veľkým prínosom boli noví animátori, ktorí zastrešovali všetky aktivity a neúnavne sa deťom venovali. Celú Bodku pripravilo 35 animátorov. Všetkým patrí veľká vďaka. Naša komunitná akcia sa teší veľkej obľube, pretože sa tu stretávajú známi i neznámi v spoločnej činnosti – vyrábaniu detskej radosti. 
Bodka za prázdninami 2018 obr.1 Bodka za prázdninami 2018 obr.2

Denné tábory 2018 v I Klube 

Slovenský atletický zväz v spolupráci s oficiálnym sponzorom Tesco Stores projektu Detská atletika zostavili súpravu atletických pomôcok pre malých atlétov. Súpravu zostavili tak, aby sa deti naučili zábavnou formou správne behať, skákať a hádzať s využitím certifikovaného náradia určeného pre danú vekovú kategóriu. Stali sme sa súčasťou tohto projektu a atletické náradie sme využívali vo všetkých turnusoch tábora. Každé družstvo si zvolilo svojho športového patróna. Matej Tóth, Michal Martikán, Danka Barteková a Martina Moravcová sa stali vzormi vo vytrvalosti a v sebaovládaní. Čaro Olympiády sme dosiahli oficiálnymi ceremóniami ako vlajkový pochod, prečítanie čestného sľubu športovca. Sľúbili sme, že všetci budeme súťažiť férovo v záujme celého tímu. Športovanie tak získalo nevídanú vážnosť. Nakoniec sme si všetci vysúťažili sladké medaily. Podnetom na kreatívnu tvorbu bolo bábkové divadlo, motivované rozprávkovými knihami Nemo, Šmolkovia, Ferdo Mravec a Včielka Maja. Podľa postavičiek v knihách si deti vyrobili malé bábky a zdramatizovali vlastný príbeh. Hoci mali bábky verný charakter známych rozprávkových postavičiek, príbehy humorným spôsobom riešili športovanie a súťaženie. Scénu dlhú 2 metre deti dopĺňali vlastnými kulisami a predstavenie hralo celé družstvo. V posledný deň tábora sme mali krásny kultúrny program, na ktorom sa podieľali všetci táborníci. Vďaka Olympijským hrám sa deti dozvedeli, , čo všetko obnáša byť špičkovým športovcom čo všetko znamená byť účastníkom Olympijských hier. Dokázali sa vcítiť do postavy svojho patróna a dozvedeli sa, že športovanie nemodeluje iba telo, ale aj dušu. Všetko, čo deti zažili a naučili sa, preniesli do dramatizácie príbehov divadielok a tak sa všetky zážitky v nich trvalejšie zapísali. Tento rok tábory prebiehali v 3 turnusoch: 2. 7. – 6. 7. 2018, 23. 7. – 27. 7. 2018, 30. 7. – 3. 8. 2018
Viki Gavaldová
Denný tábor I klub 2018 obr.1 Denný tábor I klub 2018 obr.2

Dostihy 2017 v I Klube

Denný prázdninový tábor bol opäť trochu dobrodružný, trochu adrenalínový, ale plný tvorivosti a hier. Zamerali sme sa na odhaľovanie tajomstiev ľudského srdca, chceli sme spoznať a pomenovať všetky jeho vlastnosti. Ako herný plán nám k tomu výborne poslúžila hra Dostihy. Najprv sme si vypísali všetky známe i menej známe ľudské vlastnosti – bolo ich presne 48, presne toľko, koľko je políčok na našej dostihovej dráhe. Každé políčko predstavovalo jednu vlastnosť, dobrú alebo zlú. A keďže dostihy bez koní nie sú dostihy, každé dieťa si vyrobilo svojho koníka. Pri výrobe vznikali rôzne novo vyšľachtené druhy, všetky jedinečné, originálne. Koníky behali po dostihovej dráhe tak ďaleko, koľko bolo bodiek na hernej kocke a každá zastávka určila jednu vlastnosť. Tak si deti pri každej hre vysúťažili 7 vlastností, ktoré bolo treba prezentovať na spoločných stretnutiach. Možností bolo viac. Deti mohli niečo vystihujúce vyrobiť, niečo vysvetliť, alebo jednoducho zahrať výstižnú scénku. O bohatý kultúrny program bolo postarané. Motivácia na činoherný program bola dokonalá, pretože body z políčka sa im pripísali až po prezentácii. Raz sme videli až 21 divadelných scénok a keďže sa všetky skupiny striedali, a všetky deti mali nejakú hereckú úlohu, nikto sa nenudil. Scénare deti vymýšľali samé, to predpokladalo živú debatu o vlastnostiach. A to bolo presne to, čo sme chceli dosiahnuť – aby deti spoznávali čo je sebectvo, dobroprajnosť, závisť, atď. Keďže zmeniť viem iba to, čo poznám a tiež to môžem spoznať ako aj vlastné správanie, tak naše dostihy boli Dostihy za lepším JA.            Viki Gavaldová

Dostihy v I Klube 2017 obr.1 Dostihy v I Klube 2017 obr.2

 

 

 


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka