Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Ivanka pri Dunaji - oficiálne stránky obce Hľadať
 
 

Zažili sme v našej obci

1. 7. 2017

Hurá na prázdniny s Maticou
Miestny odbor Matice slovenskej zorganizoval pri príležitosti ukončenia školského roku športovo - kultúrnu akciu pre deti s rodičmi Hurá, na prázdniny s Maticou. Akcia sa konala v prvý prázdninový deň v areáli Strednej odbornej školy v Ivanke. Bavili sa nielen deti :-).
video (P.Blubla) TU

28. 6. 2017

Vyhodnotenie projektu "Zlepši svoju školu"
28. júna 2017 sa uskutočnilo záverečné vyhodnotenie projektu "Zlepši svoju školu". Tento projekt zorganizovala ZŠ Ivanka pri Dunaji v spolupráci Ing. Alexandrom Cimbaľákom. Cieľom projektu bolo vymyslieť a odprezentovať nápad ako zlepšiť svoju školu, pričom študenti vychádzali z vlastných nápadov, ktoré obohacovali o poznatky z prednášok pána Ing. Cimbaľáka ako prednášať a ako byť úspešným v biznise. Celkovo sa zúčastnilo 17 projektov, z ktorých po vzájomnom hlasovaní medzi sebou študenti vybrali finálnych TOP 5 projekov. Tieto sa prezentovali  na záverečnom vyhodnotení pred porotou v zložení: Ing. Ivan Schreiner - starosta obce, Mgr. Vlasta Koudelová - riaditeľka školy, Ing. Alexander Cimbaľák - konateľ a majiteľ spoločnosti ACE enterprise Slovakia, a.s. Víťazom sa stal projekt "Road 66", ktorý by slúžil na bezpečnosť a zlepšenie dopravnej situácie okolo školy. Víťazom gratulujeme, projekt sa bude v blízkej budúcnosti realizovať.
foto (A.Kosarová) TU
video (Š. Remak, ACE enterprise Slovakia) TU

25. 6. 2017

Posviacka kostola sv. Jána Krstiteľa
25. júna 2017, na Jánske hody, sa uskutočnila posviacka kostola v Ivanke pri Dunaji po jeho obnove, za účasti bratislavského arcibiskupa J. E. Mons. ICDr. Stanislava Zvolenského, PhD.
video (P.Blubla) TU

25. 6. 2017

Hody
Uplynulý víkend 24.-25.6 sa v Ivanke konali hody. Deti aj celé rodiny si užili kolotoče, žiaľ pripravený nedeľný kultúrny program musel byť predčasne ukončený kvôli nepriaznivému počasiu.
foto TU

20. 6. 2017

Beseda so spisovateľkou Kristínou Baluchovou
V utorok 20.júna sa pri príležitosti vydania novej knihy pre deti od spisovateľky Kristíny Baluchovej konala v obecnej knižnici beseda spojená s čítaním. Kniha "Kapitán Padák & Straty a nálezy" prináša všetkým súčasným i budúcim milovníkom lietania a cestovania zábavné čítanie, ktoré dopĺňajú milé ilustrácie a najmä malý "aviatorský" slovník. 
foto (A.Kosarová) TU

19. 6. 2017

Výhercom celosvetového projektu Young Hero sa stali deti z jazykovej školy Helen Doron v Ivanke pri Dunaji
Možno ste niektorí stretli pri obchodoch deti, ktoré vám ponúkali silonové sáčky, aby ste ich použili namiesto igelitiek a mikroténových sáčkov. Deti chceli riešiť inváziu igelitiek, ktoré sa stávajú nebezpečnou súčasťou našej prírody. Silonové sáčky sa dajú použiť presne tak, ako igelitky, iba ich nevyhodíte, použiť ich môžete aj 100 x. Deti z jazykovej školy Helen Doron v Ivanke pri Dunaji spolu so svojimi učiteľmi o tom spísali projekt, nazvali ho - Young Baggins, nafilmovali, postrihali a prihlásili ho do celosvetovej súťaže. Včera bolo vyhodnotenie a...
V Y H R A L I  ! ! ! ! ! !  Umiestnili sa na prvom mieste spomedzi prihlásených 145 projektov z celého sveta. Organizátori tento projekt vybrali ako najlepší, najpotrebnejší.  V projekte budú Helen Doroňáci najlepším možným spôsobom pokračovať. Možno sa Ivanka stane príkladom pre iné obce. Závisí to od každého z nás. Réžia videa projektu: Marek Cedula, 11 rokov.
Link na projekt TU

18. 6. 2017

Divadelné predstavenie Malý krvný kolobeh
Na záver školského roka si pre nás žiačky literárno - dramatického odboru na našej ZUŠ pripravili divadelné predstavenie s názvom Malý krvný kolobeh, ktoré nám mladé divadelníčky odohrali v nedeľu 18.6.2017 o 18,00 hod. v budove Osvetovej besedy.
foto (ZUŠ) TU

18. 6. 2017

Vernisáž výstavy Obrazy 2017
V nedeľu 18.6. sa v Informačnom centre uskutočnila vernisáž výstavy akademickej maliarky Ľudmily Chrenkovej - Hofmannovej s názvom Obrazy 2017.
foto (I.Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU

9. 6. 2017

Andrea Zimániová & Band
Dňa 9.6. o 19,00 hod. sa v rámci Víkendovej kaviarne uskutočnil v matičnom dome koncert multižánrovej speváčky a šansonierky: Andrea Zimániová & Band.
foto (I.Schreiner) TU

7.- 8.6. 2017

Spoločný koncert ZUŠ Pozořice a ZUŠ Ivanka pri Dunaji
Tento rok sa už po ôsmy krát sa konalo príjemné umelecké a priateľské stretnutie pedagógov a žiakov týchto dvoch umeleckých škôl. Svoj program predstavili 7.6. najskôr v kultúrnom dome v Pozořiciach a 8.6. potom následne v Matičnom dome v Ivanke. Obe tieto dve umelecké školy majú k sebe blízko, nielenže majú približne rovnaký počet žiakov, ale obe oslavujú tento rok 50. výročie svojho založenia. 
foto (ZUŠ) TU

6. 6. 2017

Slávnostný zápis najúspešnejších žiakov do Pamätnej knihy obce
Stalo sa už tradíciou, že pravidelne každý rok pri príležitosti MDD sa koná slávnostný zápis najúspešnejších žiakov do Pamätnej knihy obce. Dňa 6.6.2017 starosta obce Ing. Ivan Schreiner v Informačnom centre privítal a ocenil žiakov zo ZŠ M.R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji, ktorí úspešne reprezentovali Základnú školu i našu obec v okresných, krajských i celoslovenských olympiádach i rôznych súťažiach. Popri slávnostnom príhovore poskytol svoj vlastný fotoaparát a  vyzval žiakov, aby sa zhostili úlohy fotografa, zachytili a zdokumentovali tieto slávnostné chvíle, ktoré si môžete pozrieť TU

4. 6. 2017

Absolventský koncert ZUŠ
V nedeľu 4. júna sa v koncertnej sále ZUŠ uskutočnil koncert absolventov hudobného odboru a zároveň výstava absolventov výtvarného odboru. Žiaci takto slávnostne ukončili svoje umelecké vzdelávanie, v ktorom budú mnohí ďalej pokračovať vo svojich povolaniach, alebo budú svoje nadanie ďalej posúvať pre svoj osobný rast.
foto (ZUŠ) TU

3. - 4. 6. 2017

Medzinárodná výstava ruží
V prvý júnový víkend sa pre milovníkov ruží, nadšencov krásy a celé rodiny konala v kaštieli Medzinárodná výstava ruží. Stretli sme sa tu so zaujímavými ružami z celého sveta. Boli pre nás pripravené zaujímavé aranžmány, umelecké diela akademickej keramičky Ivett Axamítovej a zaujímavé hobby výrobky Anny Dzuríkovej. Počas celej výstavy prebiehal v príjemnom kaštieľskom parku kultúrny program pre dospelých i deti. V sobotu premával v poobedných hodinách kabrio autobus, počas jazdy v ňom pani Blahutiaková a p. Hässler z informačného centra oboznamovali návštevníkov s históriou Ivanky. V záhrade kaštieľa sa podávali dobroty záhradnej reštaurácie a výborná kávička v záhradnej kaviarni.
foto (I.Schreiner a A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

31.5.2017

Slávnostné skladanie mája
V stredu 31.5.2017 o 18,00 hod. sa  na Námestí sv.Rozálie uskutočnilo slávnostné skladanie mája.
video (P.Blubla) TU

28.5.2017

Orchestrálny koncert ZUŠ
V nedeľu 28.5. usporiadala Základná umelecká škola v Matičnom dome Orchestrálny koncert.
foto (ZUŠ) TU

27.5.2017

Tati, mami, poďte s nami
Komisia pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie pri OZ Ivanka pri Dunaji zorganizovala v sobotu 27. mája 2017 od 9.00 hod. na farme EL RANCHO 3. ročník rodinného, zábavného, súťažno-športového dopoludnia s názvom TATI, MAMI, POĎTE S NAMI. Spoluorganizátormi podujatia boli: EL RANCHO, TJ Ioan 1209, SČK, Helen Doron Ivanka pri Dunaji, PZ Bažant, HSI, Basketbalový klub Klokani, Ivanská lukostrelecká družina, VaN GYM, sociálna komisia pri OZ Ivanka pri Dunaji
Sponzori: Obec Ivanka pri Dunaji, Jazyková škola Nezábudka, XXXLutz, VaN GYM, Zelovoc č.1, www.detiposkole.sk, Záhradníctvo Horváth, Občerstvenie "U Trávničku"
foto (I.Schreiner) TU

26. - 28.5.2017

Majstrovstvá SR v Košiciach v basketbale
Basketbalový klub BK Klokani Ivanka pri Dunaji vybojovali bronzovú medailu v kategórii kadetky s trénerkou M. Petrovskou na Majstrovstvách SR v Košiciach. V kategórii staršie žiačky s trénerom I.Malovcom v termíne 19 .- 21.52017 v Košiciach skončili na 4. mieste. Všetkým diečatám gratulujeme k úspešnému reprezentovaniu klubu a obce!
foto (BK Klokani) TU

20.5.2017

Tenisový turnaj Putovný pohár starostu
Spojená škola v Ivanke pri Dunaji zorganizovala už 11. ročník tenisového turnaja s názvom Putovný pohár starostu.
foto (I.Schreiner) TU

13.5.2017

Preteky v orientačnom detskom behu
V sobotu 13.5.2017 TJ IOAN 1209 zorganizovala pre deti z Ivanky a okolia preteky v orientačnom behu s názvom KAMoško. Zámerom bolo zistiť, či je v Ivanke záujem aj o takýto, menej tradičný šport a koľko KAMoškov sa nájde. Prítomnosť vyše 60 detí potvrdzuje, že záujem je. Teší nás, že stále je dosť detí, ktoré chcú byť vonku, hýbať sa, behať a cibriť si svoje orientačné zmysly. 
foto a reportáž z pretekov (TJ IOAN 1209) TU

12.5.2017

Víkendová kaviareň - Baby na palube 
V piatok 12. mája 2017 sa v Matičnom dome v rámci Víkendovej kaviarne konalo divadelné predstavenie Oľgy Belešovej a Zuzany Martinkovej Baby na palube (veselé svedectvo o tom, že aj materská na pieskovisku môže byť vzrušujúca a zaujímavá).
foto (I.Schreiner) TU

11.5.2017

Čo sa nezmestilo do knihy o Ivanke 
Vo štvrtok 11.5. sa v Informačnom centre uskutočnilo pokračovanie série prednášok a spomienok o živote v našej obci pod názvom "Čo sa nezmestilo do knihy o Ivanke".
Téma: M.R: Štefánik v spomienkach
Hosť: Mgr. Peter Uhlík (zo spolku rodákov M.R.Štefánika v Brezovej pod Bradlom.
foto (I.Schreiner) TU

6.5.2017

Štefánikovo krídlo 
V sobotu 6.5. sa v Inspire konal už 4. ročník súťažnej výstavy v plastikovom modelárstve Štefánikovo krídlo.
foto (I.Schreiner) TU

4.5.2017

Pietna spomienka na generála M.R.Štefánika
Dňa 4. mája sa v Ivanke pri Dunaji uskutočnila PIETNA SPOMIENKA pri príležitosti 98. výročia smrti gen. M. R. Štefánika.
foto (A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

1.5.2017

Ivanská 5 a polka
1. mája 2017 sa pre všetkých športovcov a priaznivcov športu uskutočnil v Ivanke opäť ďalší úspešný už 5. ročník behu s názvom Ivanská 5 a polka.
foto (I.Schreiner a A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU (detské preteky) a TU (hlavný beh)
viac fotografií a kompletné výsledky na behame.sk: TU

30.4.2017

Májovica
Ivanské spolky – chovatelia, záhradkári, poľovníci, rybári, trampské osady, Červený kríž, materské školy, mažoretky, Základná umelecká škola, hudobné skupiny, dychové hudby, Matičný dom, Únia žien, Klub dôchodcov pod záštitou starostu obce usporiadali na námestí Sv. Rozálie XIV. ROČNÍK IVANSKEJ MÁJOVICE.
foto (A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

27.4.2017

Luknárova Ivanka
Miestny odbor Matice slovenskej v Ivanke pri Dunaji usporiadal 21. ročník literárnej súťaže žiakov ZŠ „Luknárova Ivanka“ na počesť slávneho rodáka, dramatika Ladislava Luknára.
foto (A.Kosarová) TU

25.- 26.4.2017

Deň zdravia
Základná organizácia zväzu telesne postihnutých v Ivanke pri Dunaji usporiadala v dňoch 25.-26. apríla tradičný „Deň zdravia“ v dennom penzióne. Účastníkom sa meral krvný tlak a hladina cukru v krvi – bezplatne. Účasť členov bola asi 25%. Hoci veľa ľudí vlastní tlakomery a glukomery túto službu využijú a v krátkom posedení pri kávičke, čaji a sladkosti si vzájomne podebatujú. Ďakujeme za spoluprácu pracovníčkam DP, hlavne p. Marcelke.
foto (A.Kosarová) TU

24.4.2017

Vernisáž výstavy Valérie Reisműllerovej
Dňa 24.4. o 17,00 hod. bola v informačnom centre otvorená výstava obrazov našej spoluobčianky, insitnej maliarky p. Valérie Reisműllerovej. Výstava potrvá do konca apríla.
foto (I.Schreiner) TU

21.4.2017

Zápis budúcich prváčikov
V piatok 21.4. sa na našej základnej škole konal zápis predškolákov do 1. ročníka. Pre detičky bola pripravená herňa, kde si mohli čakajúci kresliť alebo sa pohrať. Dievčatá zo starších ročníkov vítali a navigovali rodičov s deťmi do tried, v ktorých sa konal zápis. Pri vstupe sa tiež mohli oboznámiť o možnostiach štúdia na jazykovej škole Helen Doron.
foto (A.Kosarová) TU

9.4.2017

Zber nespotrebovaných liekov
Miestny spolok Červeného kríža Ivanka pri Dunaji v spolupráci s lekárňou Monar, Čierna Voda zorganizoval dňa 15. apríla 2017 v obci  3.ročník „ZBERU NESPOTREBOVANÝCH LIEKOV “ . Opäť sme na námestie Svätej Rozálie mohli priniesť všetko staré a nespotrebované z domácich lekárničiek. My sme tak prispeli k ochrane životného prostredia a Červený kríž a lekáreň Monarch sa postarali o ich správnu separáciu a bezpečnú likvidáciu.
foto (MS ČK a I.Schreiner) TU

9.4.2017

Koncert ZUŠ
V sobotu 9.4. sa uskutočnil v Matičnom dome koncert ZUŠ. Na koncerte vystupovali žiaci hudobného, tanečného a literárno - dramatického odboru. Žiaci ukázali širokej verejnosti svoje nadanie a všetko to, čo sa naučili pod vedením svojich pedagógov. Celý koncert bol pôsobivý svojou rôznorodosťou.
foto (ZUŠ) TU

8.4.2017

Rozprávkovanie s Jajou
V sobotu 8.4. sa v obecnej knižnici predstavilo divadla Jaja so svojou hrou Hlúpe kura.
foto (E.Kliská a I.Schreiner) TU

8.4.2017

Veľká noc s maticou
V sobotu 8.4. sme si v informačnom centre pripomenuli a vyskúšali tradičné veľkonočné zvyky. Vyrobili sme si spolu veľkonočné korbáče, píšťalky, košíky a nafarbili sme si veľkonočné vajíčka. Z histórie nám predviedli sviatočné oblečenie ivančaniek. Tiež sme mali možnosť previezť deti na koníkovi a pozrieť si výstavu paličkovanej čipky venovanú 1. výročiu založenia klubu ivanských paličkáriek.
foto (I.Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU
video (P.Blubla) Ako sa robí píšťalka z vŕbového prútu TU
video (P.Blubla) Výroba šibačkového korbáča TU

8.4.2017

Jarné cyklopreteky TJ IOAN 1209
V sobotu 8.4.2017 sa uskutočnil už 3. ročník jarných cyklopretekov pre deti pod názvom Vezmi bike a príď sa zabaviť. Hoci počasie pretekom veľmi neprialo, na štart sa napokon postavilo približne sto detí vo veku 2-14 rokov z Ivanky pri Dunaji a najbližšieho okolia. Cieľom našej telovýchovnej jednoty Ioan 1209 je priviesť k športu deti z nášho okolia.
reportáž z pretekov (TJ IOAN 1209) TU
viac foto (TJ IOAN 1209) TU
foto (I. Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU

7.4.2017

Vikendová kaviareň
V piatok 7.4. nám v rámci Víkendovej kaviarni Didiana a Lujza predstavili svoju komediálnu show Sit Down Ladies Comedy. Ako hostia boli pozvaní gospelová speváčka Anabela Mollová  a herec Števo Martinovič.
foto (A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

2.4.2017

Ľudové pásmo
Ľudové pásmo - predstavenie pre širokú verejnosť má prehĺbiť záujem o tradície a krásu našej slovenskej ľudovej kultúry. Spoločného projektu sa pod vedením svojich pedagógov zúčastnili žiaci všetkých 4 odborov našej ZUŠ (tanečný, hudobný, literárno - dramatický a výtvarný odbor). Žiaci aj obecenstvo toto predstavenie prijali s veľmi kladným ohlasom.
foto (ZUŠ) TU

1.4.2017

Pietna spomienka na oslobodenie Ivanky
Dňa 1.4. 2017 sa pri príležitosti 72.výročia oslobodenia našej obce konalo kladenie kvetov k pomníku Padlých hrdinov.
video (P.Blubla) TU

Obecná brigáda
V sobotu 1.4.2017 sa konala v súčinnosti s občianskymi združeniami - záhradkármi, poľovníkmi, futbalistami, lukostrelcami, Zväzom Červeného kríža aj Zväzom telesne postihnutých, plánovaná obecná brigáda. Okrem čistenia vybraných lokalít (cesta smerom na mohylu, zdravotné stredisko, Bernolákovská ulica, okolie matičného domu a informačného centra a pod.) sa robila aj počiatočná príprava na výstavu ruží, ktorá sa bude konať začiatkom júna v areáli kaštieľa. Pre obyvateľov, ktorým záleží na vzhľade našej obce poľovníci dodali diviaka, z ktorého bol v matičnom dome pripravený výborný guláš. Poďakovanie patrí aj za výborný koláč, z ktorého sa ušlo každému brigádnikovi. Ďakujeme všetkým zúčastneným!
foto (A.Kosarová) TU

23.3.2017

Prednáška "Ako naštartovať svoju pamäť"
Dňa 23.3.2017 sme v priestoroch Denného penziónu pri príležitosti týždňa mozgu absolvovali prednášku s názvom“ Ako naštartovať svoju pamäť“. Jej obsahom bola praktická prezentácia efektívnych pamäťových techník, ktoré viedla certifikovaná trénerka pamäte.
Cieľom prednášky bolo:
Ukázať- ako sa dá pamäť trénovať
Vysvetliť- že veci sa dajú zapamätať aj inak ako sme zvyknutí
Naučiť- že existuje veľa efektívnych spôsobov ako si niečo zapamätať
Motivovať- k aktívnemu tréningu pamäti
Diskutovať- na otázky , ktoré nás zaujímajú
Strávili sme príjemné popoludnie a odniesli si mnoho užitočných rád, ako svoju pamäť opäť naštartovať.
foto (A.Kosarová) TU

20.3.2017

Hádzanie Moreny
Hádzanie Moreny do vody je považované za symbolické vyjadrenie túžby po príchode jari azda na celom Slovensku. My sme tiež v prvý jarný deň privítali jar a rozlúčili sa so zimou zapálením a vhodením Moreny do potoka. Sprievod detí zo základnej aj materskej školy vyprevádzajúci Morenu - symbol zimy a smrti, si cestou spieval a recitoval ľudové riekanky. Počasie nám prialo a zostáva už len veriť, že odplavením Moreny bude každým dňom teplejšie.
foto (I.Schreiner, A.Kosarová) TU

12.3.2017

Oslava MDŽ
Základná organizácia únie žien v Ivanke pri Dunaji zorganizovala pre všetkých obyvateľov oslavy Medzinárodného dňa žien, ktoré sa konali dňa 12.3.2017 o 15.00 hod. v Matičnom dome. Kultúrny program zabezpečili deti z MŠ na Hviezdoslavovej ulici, deti zo Základnej školy M. R. Štefánika, Základnej umeleckej školy a mažoretky Ariella.
foto (A.Kosarová) TU

10.3.2017

Víkendová kaviareň
V piatok 10. marca 2017 sa opäť konala tradičná Víkendová kaviareň. Tentoraz bola na ľudovú - country nôtu. Tí, ktorí sa zúčastnili si popri dobrej kávičke, vínku a famóznej štrúdle mohli vychutnať neopakovateľnú atmosféru trampských a country pesničiek.
foto (I. Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU a TU

4.3.2017

Rozprávkovanie s Majkou
Komisia pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie opäť pozvala deti na čítanie rozprávok : Rozprávkovanie s Majkou, tentokrát bol témou Krtko. Po prečítaní rozprávky Krtko ožil aj na plátne a následne deti dostali omaľovanku, ktorú si vyfarbili.
Rozprávkovanie sa uskutočnilo už tradične v obecnej knižnici.
foto (A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

Deň plný skateboardingu a pohody
4.marca sa v Ivanskom dvore uskutočnil deň plný skateboardingu. Od 14:00 hod. sa skejtovalo, grilovalo, a natáčalo. Počas dňa sa odjazdilo pár best trickov na vybraných prekážkach o vecné ceny od CubeSkateshop.sk a Klotink. V podvečer bola pripravená premiéra britského videa BagHead Kills Part 2, ktoré natočil kameraman Forde Brookfields. Video bolo natáčané vo Veľkej Británii, Francúzsku a v Španielsku. Kto nezaváhal, ten si prišiel užiť parádny deň s Cube teamom.
foto (I. Schreiner) TU

Burza detského oblečenia & potrieb
Materské centrum Tik-tak zorganizovalo dňa 4.marca 2017 v čase od 09,00 - 11,30 hod. už tradičnú Burzu jarného a letného detského oblečenia a potrieb. Burza sa uskutočnila v priestoroch Parku oddychu Inspiro.

28.2.2017

Babská
Dňa 28.2.2017 od 8,00 - 16,00 hod. sa v matičnom dome uskutočnila tradičná zábava Babská. Do rytmu hrala DH Ivanka a "11" z Ivanky. Pripravená bola tombola, špeciálna cena, maškare, ivanský šotýš aj občerstvenie (ivanský guláš a iné dobroty). Zároveň sa v dennom penzióne zabávali aj naši starší občania, ktorí si pozvali hostí zo Skalice. O zábavu sa postaral pán Trgiňa, ktorý zahral na harmonike. Skvele sa dopĺňali s hudobníkom zo Skalice.
foto (A.Kosarová) TU (Babská v matičnom dome) a TU (Babská v dennom penzióne)
video (P.Blubla) TU (Babská v matičnom dome)

24.2.2017

Vernisáž výstavy Janka Širku
Informačné centrum otvorilo vernisážou výstavu obrazov insitného maliara Janka Širku zo srbskej Padiny. Výstava je spojená s predajom obrazov a bude trvať do 31.3. 2017.
foto (I. Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU

18.2.2017

Súťaž bikerov Streetlife Ivanka Jamis
V sobotu 18.2. 2017 sa v novej hale Ivanský dvor uskutočnila celoslovenská súťaž bikerov Streetlife Ivanka Jamis. Začiatok jamu bol o 12,00 hod. a akcia trvala až do večerných hodín.
foto (I. Schreiner) TU
video (Streetlife) TU
Napísali o nás: Celoslovenská súťaž bikerov Streetlife Ivanka Jamis 

11.2.2017

Prvá Ivanská lukostrelecká súťaž
V Ivanskom dvore sa v sobotu 11. februára uskutočnila Prvá Ivanská lukostrelecká súťaž. Viac ako 60 lukostrelcov zo slovenských klubov združených v Slovenskej lukostreleckej asociácii 3D súťažilo v disciplíne „3D lukostreľba“, ktorá imituje lov streľbou na makety zvierat. Súťažilo sa v halách Ivanského dvora na Moyzesovej ulici. Bývalú továreň mení obec na nové športové a spoločenské centrum a lukostrelecká súťaž bola ďalšou z akcií, ktoré doň vracajú život. Súťaž zorganizovalo občianske združenie Ivanská lukostrelecká družina s ambíciou umožniť aj verejnosti sledovanie výkonov športovcov priamo v hale.
foto (I. Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU
video (M. Sekula) TU

3.2.2017 2017

Začiatok plesovej sezóny
Dňa 3.2. sa plesom Matice slovenskej tento rok začala plesová sezóna. Po plese matičiarov sa uskutočnili aj ďalšie plesy, ako ples záhradníkov, futbalistov, mažoretiek, školský, farský ples či Noškový ples.
foto (I. Schreiner) TU (ples záhradkárov a Matice slovenskej)
video (P.Blubla) TU (Noškový ples) a TU (ples Matice slovenskej)

20.1.2017

Aktovka Vincenta Šikulu
20. januára sa v informačnom centre vernisážou otvorila výstava Vincenta Šikulu. Jeho dcéra Veronika pri príležitosti nedožitých 80. narodenín spisovateľa predstavila jeho tvorivé a životné zázemie.
foto (A.Kosarová) TU
video (P.Blubla) TU

14.1.2017

Skate contest pri príležitosti otvorenia novej multifunkčnej haly v Ivanskom dvore
Dňa 14.1.2017 sa v bývalom areáli Celltexu (dnešný Ivanský dvor) pri príležitosti otvorenia novej multifunkčnej haly uskutočnil Skate contest. SUAS prinesol koncerty skupín: „Vernal“ z Maďarského Ostrihomu, Bratislavskej melody punkovej skupiny „Kto chce čo chce“ a californský punk „Pine Resin“ z Dorogu. O atmosféru sa postaral DJ Predator. 
foto (I. Schreiner) TU
video (P.Blubla) TU
Napísali o nás: Otvorenie multifunkčnej haly v Ivanskom dvore v Ivanke pri Dunaji 

6.1.2017

Trojkráľový koncert manželov Bangovcov Zrodilo sa Svetlo
6. januára sa vo farskom kostole sv. Jána Krstiteľa uskutočnil Trojkráľový koncert Maroša Banga a jeho manželky Zrodilo sa Svetlo. Koncert sa konal v spolupráci s farnosťou sv. Jána Krstiteľa a občianskym združením Tenerezza.
foto (I. Schreiner) TU

 


 

dnes je: 23.8.2017

meniny má: Filip

webygroup
ÚvodÚvodná stránka