Vážení občania,..-,
pripravili sme pre vás túto žiadanú funkcionalitu našej webovej stránky aj na základe neanonymných a konštruktívnych pripomienok občanov.
Textovú formu obsahu sme uprednostnili pred zvukovou z dôvodov: veľkosti prenášaného súboru a možnosti tlače. 

Aktuálne  hlásenia obecného rozhlasu: 

ponuka práce, dátum prvého hlásenia

 

27. mája 2016

·   MUDr. Tatjana Sipekiová - všeobecný lekár pre deti a dorast oznamuje,  že dňa 30.05.2016 nebude ordinovať. V súrnych prípadoch ju bude zastupovať MUDr. Slávka Mišíková v jej ordinačných hodinách.

 

25. mája 2016

·   Miestny odbor Matice slovenskej v Ivanke pri Dunaji vás srdečne pozýva dňa 4. júna 2016 na výlet Skalica- Myjava- Hlboké. Odchod: 8:00 od pizzerie Emília Cena: 9 €. Bližšie informácie na tel. čísle: 0903 756 497. Tešíme sa na Vašu účasť.

 

·   Firma NEONEX s.r.o. so sídlom Senecká cesta 12, Bernolákovo prijme s nástupom k okamžitému nástupu pracovníka do výroby s pracovným zameraním na elektrikárske práce a pomocné práce vo výrobe.
Podmienkou je vzdelanie v elektroinštalačnom odbore.
Bližšie informácie na tel.č. 0903 294 800.

 

24. mája 2016

·   Dňa 29.5.2016 (v nedeľu) bude na Námestí padlých hrdinov (v parku pri kostole) od 13.00. do 15.00 hod. prebiehať povinná vakcinácia psov a mačiek proti besnote. V prípade záujmu je možné vykonať aj vakcináciu proti ďalším chorobám (psinka, parvoviróza, zápal pečene, leptospiróza, odčervenie). So sebou treba priniesť peniaze, veterinárny preukaz, náhubok na psa, mačku treba priniesť v taške. V prípade nepriaznivého počasia bude vyhlásený náhradný termín.

 

23. mája 2016

·   ZUŠ v Ivanke pri Dunaji srdečne pozýva občanov na ORCHESTRÁLNY KONCERT žiakov ZUŠ ktorý sa uskutoční dňa 29. mája 2016 (v nedeľu) o 18. hodine v Matičnom dome.

 

·   Firma ENVI-GEOS Nitra, s.r.o. hľadá pracovníka na pozíciu - lisiar. Miesto výkonu práce – METRO Ivanka pri Dunaji. Náplň práce – triedene a lisovanie druhotných surovín, obsluha lisovacích zariadení a kontajnerov. Podmienkou je fyzická zdatnosť a zodpovedný prístup k práci. Termín nástupu ako aj ostatné informácie na t.č. 0911 270 145.

 

20. mája 2016

·   Komisia pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie pozýva rodiny s deťmi na športové súťažno-zábavné dopoludnie TATI, MAMI, POĎTE S NAMI ...,  v sobotu 28. mája 2016 od 9.00 do 13.00 hod. na farmu EL RANCHO na Poľovníckej ulici č. 22. Rodinné družstvá sa môžu do súťaže prihlásiť elektronicky od pondelka 23. mája 2016, alebo na mieste v deň podujatia od 9.00 do 10.00 hod. Čaká na vás bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa spoločne pokúsime o vytvorenie rekordu v štafetovom cezpoľnom behu na krátku vzdialenosť. Môžete si pozrieť ukážky cvičenia streetworkout, ukážky výcviku psov, jazdy na koni, jedinečnú tanečnú show  - Crazy Chichi show a mnohé iné. Nebude chýbať ani občerstvenie. Všetci ste srdečne vítaní
Príďte si zašportovať, zabaviť sa, zrelaxovať, či len podporiť súťažné rodiny v atraktívnom prostredí na okraji Ivanky vytvorenom pre rodiny s deťmi.

 

19. mája 2016

·     Našiel sa pes, kríženec podobný vlčiakovi, žiadame majiteľa, aby sa prihlásil na Obecnom úrade v Ivanke pri Dunaji.

 

18. mája 2016

·   INSPIRO Park oddychu ponúka voľné pracovné miesto pre pani, ktorá pomôže s upratovaním, prácou v záhrade a údržbou dennej prevádzky.  Odmena aj pracovný čas je predmetom dohody, nástup možný ihneď. Záujemkyne hláste sa osobne priamo v INSPIRO na Nádražnej ulici 36 v Ivanke pri Dunaji, alebo na telefonickom čísle 0905 203 284.

 

17. mája 2016

·   Spojená škola, Ivanka pri Dunaji  oznamuje, že dňom 23. mája 2016 začne predávať 6 týždňové morky plemeno BIG 6 (ťažké mäsové plemeno) v Stredisku odbornej praxe v Zálesí.
Cena za ks 10,00 € vrátane DPH.
Čas predaja:    Po - Pi   7:30 – 14:00 hod. 
Kontakt:
02/45 946 211, 02/45 943 322

 

16. mája 2016

·   Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. (BTS)  týmto informuje obyvateľov mestských častí a sídlisk Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Dolné hony a obce Ivanka pri Dunaji o prebiehajúcej údržbe vzletovo-pristávacích dráh, čo môže spôsobiť zvýšenú hladinu hluku.
Letisková spoločnosť sa ospravedlňuje obyvateľom obce Ivanka pri Dunaji za zvýšenú hladinu hluku od 19.5.2016 do 8.7.2016, z dôvodu každoročnej údržby vzletovo-pristávacej dráhy RWY 13 – 31 (v tomto období bude využívaná iba vzletovo – pristávacia dráha RWY 04 – 22).

Pravidelná údržba dráh sa uskutočňuje pravidelne pred letnou sezónou z dôvodu zaistenia bezpečnosti letovej prevádzky.

 

·   Predajňa SAMOŠKA hľadá zamestnancov na pozíciu  predavačka – pokladníčka a zástupkyňa vedúcej predajne, termín nástupu - 1.6.2016. Bližšie informácie v predajni alebo na t.č. 0914 354 479.

 

·   Spojená škola, SNP 30,  Ivanka pri Dunaji hľadá pracovníka na pozíciu  upratovačka do trvalého pracovného pomeru,  pracovná doba - Po-Pi - 12.30-18.30 hod., termín nástupu - 1.9.2016, kontakt na t.č. 0917 563 076.

 

13. mája 2016

·   Súkromná bezpečnostná agentúra hľadá do prevádzky METRO Ivanka pri Dunaji strážnika do skladu a pracovníčku na zamestnaneckú recepciu. Podmienkou je platný preukaz odbornej spôsobilosti. Práca vhodná aj pre dôchodcu. Bližšie informácie na tel. čísle:  0910 835 292

 

9. mája 2016

·   Firma Global Drinks s.r.o., Ivanka pri Dunaji, Nádražná ul.č. 34, distribútor cukroviniek a nápojov hľadá vodiča kategória C, ktorý pracuje s vysokozdvižným vozíkom na trvalý pracovný pomer (hlavne rozvozy v okolí Bratislavy). Nástup od 1.6.2016. Záujemcovia sa môžu hlásiť na tel. č. 0903 268 834 – p. Hečko alebo na hecko@globaldrinks.sk.

 

·    Obchodná firma so sídlom v Ivanke pri Dunaji prijme pomocnú silu do skladu na 6 hodín denne.
Požiadavky na kandidáta: manuálne zručný a fyzicky zdatný, vek od 18 rokov. Termín nástupu: ihneď.  Kontakt: 02/402 08 711.

 

5. mája 2016

·    Firma AVE upozorňuje občanov na zmenu separovaného zberu papiera a plastov – je NEVYHNUTNÉ striktne oddeľovať uvedené komodity do samostatných vriec, osobitným vozidlom bude prebiehať zber plastov a osobitným vozidlom zber papiera. Ak bude zmiešaný plast s papierom, môže s stať, že odpad nebude vyvezený.

 

10. februára 2016

·   Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Pezinku, vnútorný odbor, skupina prevencie, Šenkvická ul. 14, 902 01 Pezinok upozorňuje vzhľadom na opakujúce sa prípady páchania trestnej činnosti na senioroch, aby boli najmä v tomto období ostražití a dávali si pozor:

-         ak Vám niekto zavolá domov a predstaví sa ako Váš príbuzný – syn, dcéra alebo vnuk a žiada Vás o finančnú pomoc s tým, že pošle pre peniaze kamaráta, či kamarátku, kontaktujte ihneď políciu,

-         ak Vás niekto v tomto období doma navštívi s tým, že Vám prišiel osobne vrátiť „vratky“ za plyn, taktiež ihneď kontaktujte políciu.

Môžete sa stať obeťou podvodníka, ktorý sa v telefóne vydáva za Vášho príbuzného s cieľom  vylákať od Vás  peniaze. Podvodníci využívajú rôzne zámienky na to, aby Vás mohli obrať o Vaše peniaze, môžu sa vydávať aj za pracovníkov rôznych inštitúcií (elektrárne, plynárne, sociálna poisťovňa, atď.). V žiadnom prípade neznámym osobám svoje peniaze nedávajte, ale ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staršie

·   Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Senci  upozorňuje  všetkých účastníkov cestnej premávky a to najmä s prihliadnutím na účastníkov cestnej premávky – chodcov  na účinnosť novely zákona o cestnej premávke. Od začiatku kalendárneho roka 2014 majú chodci povinnosť za zníženej viditeľnosti chrániť sa reflexnými prvkami alebo reflexným odevom počas pohybu po vozovke nielen mimo obce, ale aj v obci. Vyzývame preto všetkých občanov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti svojich blízkych si zabezpečili reflexné prvky pre všetkých členov domácnosti a dbali na to, aby nimi boli vždy dôsledne označení.
Toto reflexné označenie Vám zaručí byť videný nielen za zníženej viditeľnosti, ale aj v upršanom a hmlistom počasí. Reflexné prvky je možné zakúpiť v rôznych predajniach napr. v hypermarketoch, v papiernictvách, v obchodoch so športovými potrebami či elektronikou. V prípade, že by ste sa ako chodci vo vlastnom záujme za zníženej viditeľnosti počas pohybu po vozovke v obci alebo mimo nej reflexnými prvkami nechránili, hrozí Vám v zmysle už spomínanej novely bloková pokuta až do výšky 100,- eur.
Prispejte k Vašej bezpečnosti a dodržujte rady a odporúčania polície, ktorými zvýšite svoju bezpečnosť pri pohybe na cestnej komunikácii.

 

·   Upozorňujeme občanov, že v zmysle zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi ako aj v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Ivanka pri Dunaji o čistote je zákaz pálenia odpadu. Pripomíname, že je zahájený zvoz biologického odpadu a drevný odpad sa odkladá na zberný dvor obce za ihriskom na Vajnorskej ulici v sobotu od 9,00 do 12,00 hod.

 

·   Zber elektronického odpadu v obci Ivanka pri Dunaji v roku 2014 – ZMENA !!!
Oznamujeme, že dlhoročný odberateľ elektronického odpadu z našej obce zmenil systém zberu. Občan, ktorý má záujem o odvoz elektronického odpadu, môže počas celého roku využívať službu poskytovanú prostredníctvom internetovej stránky: www.nahlasodpad.sk.
Na uvedenej internetovej adrese je zverejnený formulár, ktorý občan vyplní a odošle na priloženú e-mailovú adresu. Firma ho osloví a dohodne si s ním termín odvozu z dvora (tak ako doteraz).
Občania, ktorí nemajú prístup na internet môžu o vyplnenie formulára požiadať Obecný úrad Ivanka pri Dunaji (osobne, telefonicky, písomne).
Kontakt: Obecný úrad Ivanka  pri Dunaji, Štefánikova 12, 900 28 Ivanka pri Dunaji, telefón: 02/45943301
Zároveň s poľutovaním oznamujeme, že z technických dôvodov sa nebude vykonávať zber elektronického odpadu na zbernom dvore na Nádražnej ulici, o ktorom sme Vás informovali v Ivanských novinkách a na obecných výveskách.

 

·   V Informačnom centre, na Moyzesovej 38/A si môžete zakúpiť rôzne informačné a propagačné materiály a publikácie nielen o našej obci ale aj knihy pre rozšírenie okruhu informácií o Slovensku.

 

·   Oznamujeme občanom, že v Informačnom centre na Námestí sv. Rozálie je ešte stále možnosť zakúpiť si publikáciu o obci "Ivanka pri Dunaji v plynutí času" a dva tituly DVD "Ivanka v plynutí času"  a "Prelet nad Ivankou".

 

·   Vyzývame občanov, aby v zmysle VZN č.1/2008  čl. 5  zamedzili voľnému pohybu psov po obci. Pri nedodržaní predpisov môže obec uložiť sankcie v zmysle platných právnych predpisov a túlavé psy budú odchytené okresným šarhom.

 

·   Žiadame občanov, aby v dňoch vývozu domového odpadu teda hlavne v stredu a vo štvrtok neparkovali na verejných komunikáciách predovšetkým v užších uličkách aby  tak umožnili prejsť vozidlu na vývoz odpadu. V prípade, že nebude možný prejazd vozidla, domový odpad z týchto ulíc nebude vyvezený.

 

·   Obecný úrad v Ivanke pri Dunaji oznamujeme občanom, že od 1.apríla 2011 je zriadené Obvodné oddelenie Policajného zboru Bernolákovo so sídlom na Trnavskej ul.č.1 v Bernolákove, pod ktoré patrí aj obec Ivanka pri Dunaji. Telefonický kontakt: 0961533805, v čase neprítomnosti je možné kontaktovať políciu na tel. č.158 alebo 0964523155 – operačné stredisko ORPZ, e-mail : oopezbernolakovo@minv.sk.

 

 

 

 

 

 

 p