Vážení občania,..-,
pripravili sme pre vás túto žiadanú funkcionalitu našej webovej stránky aj na základe neanonymných a konštruktívnych pripomienok občanov.
Textovú formu obsahu sme uprednostnili pred zvukovou z dôvodov: veľkosti prenášaného súboru a možnosti tlače. 

Aktuálne  hlásenia obecného rozhlasu: 

ponuka práce, dátum prvého hlásenia

 

16. mája 2016

·   Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. (BTS)  týmto informuje obyvateľov mestských častí a sídlisk Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Dolné hony a obce Ivanka pri Dunaji o prebiehajúcej údržbe vzletovo-pristávacích dráh, čo môže spôsobiť zvýšenú hladinu hluku.
Letisková spoločnosť sa ospravedlňuje obyvateľom obce Ivanka pri Dunaji za zvýšenú hladinu hluku od 19.5.2016 do 26.6.2016, z dôvodu každoročnej údržby vzletovo-pristávacej dráhy RWY 13 – 31 (v tomto období bude využívaná iba vzletovo – pristávacia dráha RWY 04 – 22).

Pravidelná údržba dráh sa uskutočňuje pravidelne pred letnou sezónou z dôvodu zaistenia bezpečnosti letovej prevádzky.

 

5. mája 2016

·   Upozorňujeme občanov na zmenu termínu audiovizuálnej panorámy pod názvom „Takmer neznáme pohľady na život, dielo a posolstvá Milana Rastislava Štefánika“ s komentárom Doc.Ing.Viliama Jána Grusku. Podujatie sa bude z technických dôvodov konať v stredu 11. mája 2016 o 18.00 hod. v Informačnom centre na Námestí sv. Rozálie.

 

·    Firma AVE upozorňuje občanov na zmenu separovaného zberu papiera a plastov – je NEVYHNUTNÉ striktne oddeľovať uvedené komodity do samostatných vriec, osobitným vozidlom bude prebiehať zber plastov a osobitným vozidlom zber papiera. Ak bude zmiešaný plast s papierom, môže s stať, že odpad nebude vyvezený.

 

·    Miestny spolok Červeného kríža Ivanka pri Dunaji, Vás pozýva na JARNÚ KVAPKU KRVI, ktorá sa uskutoční  12. mája 2016 od 8:00 hod. do 11:00 hod. v Matičnom dome v Ivanke pri Dunaji.

 

·    Pozývame vás na reprízu divadelného predstavenia „Opona hore“ v podaní Ochotníckeho divadla z Ivanky pri Dunaji. Predstavenie bude v nedeľu 15. Mája 2016 o 17,00 hod. v budove Osvetovej besedy na Námestí sv. Rozálie.

 

·    Základná umelecká škola v Ivanke pri Dunaji pozýva občanov na GALAPROGRAM a výstavu pri príležitosti 50. výročia založenia školy dňa 8. mája2016 (v nedeľu) o 17. hodine v Matičnom dome.

 

·    Futbalový klub v Ivanke pri Dunaji vás pozýva na futbalové zápasy :
v nedeľu 8.5.2016

- budú hrať starší žiaci o 13.15 hod. s družstvom Devínska Nová Ves

- budú hrať mladší žiaci o 15.00 hod. s družstvom  Devínska Nová Ves

- budú hrať muži o 17.00 hod. s družstvom Slovenský Grob

 

·   Občianske združenie Ivanskí záhradkári vás srdečne pozýva ​10.5.201​6 o 18:30 hod do Matičného domu na stretnutie záhradkárov spojené s prednáškou ​na tému "Daruj si zdravie a srdce z vlastnej záhrady." Prednášať bude Hanka Sekulová.

 

4. mája 2016

·   Tesco STORES a.s. prijme na prevádzku v Ivanke pri Dunaji nových kolegov na nasledovné voľné pracovné miesta:

-          vedúci zmeny

-          pracovník obchodnej prevádzky

-          študent brigádnik

Získate kvalitné zaškolenie v perfektnom a dynamickom kolektíve.

Viac informácií na

-          tel. čísle : 0911 699 244

-          mailom: 24116dir@sk.tesco-europe.com

-          alebo osobne na prevádzke v Ivanke pri Dunaji na ulici Vajnorská 5/A

Termín prijímania žiadostí od uchádzačov je do 13.5.2016

 

·   Karmelitánske nakladateľstvo s. r. o., Distribučné stredisko, Námestie padlých hrdinov č.7, 900 28 Ivanka pri Dunaji

-          robí výberové konanie na pracovnú pozíciu s náplňou práce : vypratávanie skladu s knihami, kontrola dodaného knižného tovaru, balenie objednávok

Informácie o výberovom konaní

Pracovnú pozíciu obsadzujeme pre nášho klienta, miesto výkonu práce priamo v spoločnosti Karmelitánske nakladateľstvo s. r. o. na adrese Nám. Padlých hrdinov 7, 90028 Ivanka pri Dunaji
Kontaktná osoba a email na zasielanie životopisov p. Šrámková: sramkova@kna.sk, tel. č. 0948 770 631

Druh pracovného pomeru - na dohodu (brigády)

Ponúkaný plat (brutto) - 3€/h

 

2. mája 2016

·   Našla sa andulka, majiteľ sa môže informovať na Obecnom úrade v Ivanke pri Dunaji.

 

28. apríla 2016

·   Dňa 27.4.2016 sa v Ivanke pri Dunaji na križovatke Moyzesova a Škultétyho pred lekárňou našiel mladý psík bez obojku, pravdepodobne americký staford. Na hrudi má biele fľaky. Bol odovzdaný do útulku na Poliankach. Tel.: 02/161807. Foto psíka je k dispozícii na obecnom úrade tel.:02/45943301

 

27. apríla 2016

·   Súkromná bezpečnostná agentúra hľadá do prevádzky METRO Ivanka pri Dunaji strážnikov do skladu. Podmienkou je platný preukaz odbornej spôsobilosti. Práca vhodná aj pre dôchodcu. Bližšie informácie na tel. čísle:  0910 835 292

 

25. apríla 2016

·   Obchodná firma so sídlom v Ivanke pri Dunaji prijme pomocnú silu do skladu. Požiadavky na kandidáta: manuálne zručný a fyzicky zdatný, vek od 18 rokov. Termín nástupu: ihneď.  Kontakt: 02/402 08 711

 

22. apríla 2016

·   Súkromná bezpečnostná agentúra hľadá do  prevádzky METRO Ivanka pri Dunaji pracovníčku strážnej služby na zamestnaneckú recepciu. Podmienkou je platný preukaz odbornej spôsobilosti. Práca vhodná aj pre dôchodkyňu.
Bližšie informácie na tel. čísle:  0910 835 292

 

·   Ponuka práce: na trvalý pracovný pomer strojníka na prácu s nakladačom (FUCHS). Miesto práce – Bratislava prístav.
Kontakt na tel. čísle:  0903 218 922.

 

15. apríla 2016

·   Oznamujeme občanom, ktorí ešte nemajú uhradený poplatok za vývoz odpadu na rok 2016, že v prípade neuhradenia do 30. apríla 2016, bude od 1.mája vývoz zastavený. Zastavený bude vývoz aj v prípade neoznačenia nádoby platnou nálepkou pre vývoz odpadu na rok 2016.

 

11. apríla 2016

·   METRO kuchyňa Clavier prijme kuchárku do trvalého pracovného pomeru  s nástupom ihneď. Môže byť aj dôchodkyňa. Informovať sa môžete u p. Šuta na te.č. 0911 709 509.

 

7. marca 2016

·   Oznamujeme občanom, že zberný dvor  na Nádražnej ulici za ihriskom je opäť otvorený - vždy v sobotu od 9,00 do 12,00hod. a zber biologického odpadu v obci začína tento rok v pondelok 14.3.2016. Biologický odpad sa bude vyvážať pravidelne v pondelok, poprípade v utorok každý týždeň až do jesene.

 

10. februára 2016

·   Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Pezinku, vnútorný odbor, skupina prevencie, Šenkvická ul. 14, 902 01 Pezinok upozorňuje vzhľadom na opakujúce sa prípady páchania trestnej činnosti na senioroch, aby boli najmä v tomto období ostražití a dávali si pozor:

-         ak Vám niekto zavolá domov a predstaví sa ako Váš príbuzný – syn, dcéra alebo vnuk a žiada Vás o finančnú pomoc s tým, že pošle pre peniaze kamaráta, či kamarátku, kontaktujte ihneď políciu,

-         ak Vás niekto v tomto období doma navštívi s tým, že Vám prišiel osobne vrátiť „vratky“ za plyn, taktiež ihneď kontaktujte políciu.

Môžete sa stať obeťou podvodníka, ktorý sa v telefóne vydáva za Vášho príbuzného s cieľom  vylákať od Vás  peniaze. Podvodníci využívajú rôzne zámienky na to, aby Vás mohli obrať o Vaše peniaze, môžu sa vydávať aj za pracovníkov rôznych inštitúcií (elektrárne, plynárne, sociálna poisťovňa, atď.). V žiadnom prípade neznámym osobám svoje peniaze nedávajte, ale ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staršie

·   Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Senci  upozorňuje  všetkých účastníkov cestnej premávky a to najmä s prihliadnutím na účastníkov cestnej premávky – chodcov  na účinnosť novely zákona o cestnej premávke. Od začiatku kalendárneho roka 2014 majú chodci povinnosť za zníženej viditeľnosti chrániť sa reflexnými prvkami alebo reflexným odevom počas pohybu po vozovke nielen mimo obce, ale aj v obci. Vyzývame preto všetkých občanov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti svojich blízkych si zabezpečili reflexné prvky pre všetkých členov domácnosti a dbali na to, aby nimi boli vždy dôsledne označení.
Toto reflexné označenie Vám zaručí byť videný nielen za zníženej viditeľnosti, ale aj v upršanom a hmlistom počasí. Reflexné prvky je možné zakúpiť v rôznych predajniach napr. v hypermarketoch, v papiernictvách, v obchodoch so športovými potrebami či elektronikou. V prípade, že by ste sa ako chodci vo vlastnom záujme za zníženej viditeľnosti počas pohybu po vozovke v obci alebo mimo nej reflexnými prvkami nechránili, hrozí Vám v zmysle už spomínanej novely bloková pokuta až do výšky 100,- eur.
Prispejte k Vašej bezpečnosti a dodržujte rady a odporúčania polície, ktorými zvýšite svoju bezpečnosť pri pohybe na cestnej komunikácii.

 

·   Upozorňujeme občanov, že v zmysle zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi ako aj v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Ivanka pri Dunaji o čistote je zákaz pálenia odpadu. Pripomíname, že je zahájený zvoz biologického odpadu a drevný odpad sa odkladá na zberný dvor obce za ihriskom na Vajnorskej ulici v sobotu od 9,00 do 12,00 hod.

 

·   Zber elektronického odpadu v obci Ivanka pri Dunaji v roku 2014 – ZMENA !!!
Oznamujeme, že dlhoročný odberateľ elektronického odpadu z našej obce zmenil systém zberu. Občan, ktorý má záujem o odvoz elektronického odpadu, môže počas celého roku využívať službu poskytovanú prostredníctvom internetovej stránky: www.nahlasodpad.sk.
Na uvedenej internetovej adrese je zverejnený formulár, ktorý občan vyplní a odošle na priloženú e-mailovú adresu. Firma ho osloví a dohodne si s ním termín odvozu z dvora (tak ako doteraz).
Občania, ktorí nemajú prístup na internet môžu o vyplnenie formulára požiadať Obecný úrad Ivanka pri Dunaji (osobne, telefonicky, písomne).
Kontakt: Obecný úrad Ivanka  pri Dunaji, Štefánikova 12, 900 28 Ivanka pri Dunaji, telefón: 02/45943301
Zároveň s poľutovaním oznamujeme, že z technických dôvodov sa nebude vykonávať zber elektronického odpadu na zbernom dvore na Nádražnej ulici, o ktorom sme Vás informovali v Ivanských novinkách a na obecných výveskách.

 

·   V Informačnom centre, na Moyzesovej 38/A si môžete zakúpiť rôzne informačné a propagačné materiály a publikácie nielen o našej obci ale aj knihy pre rozšírenie okruhu informácií o Slovensku.

 

·   Oznamujeme občanom, že v Informačnom centre na Námestí sv. Rozálie je ešte stále možnosť zakúpiť si publikáciu o obci "Ivanka pri Dunaji v plynutí času" a dva tituly DVD "Ivanka v plynutí času"  a "Prelet nad Ivankou".

 

·   Vyzývame občanov, aby v zmysle VZN č.1/2008  čl. 5  zamedzili voľnému pohybu psov po obci. Pri nedodržaní predpisov môže obec uložiť sankcie v zmysle platných právnych predpisov a túlavé psy budú odchytené okresným šarhom.

 

·   Žiadame občanov, aby v dňoch vývozu domového odpadu teda hlavne v stredu a vo štvrtok neparkovali na verejných komunikáciách predovšetkým v užších uličkách aby  tak umožnili prejsť vozidlu na vývoz odpadu. V prípade, že nebude možný prejazd vozidla, domový odpad z týchto ulíc nebude vyvezený.

 

·   Obecný úrad v Ivanke pri Dunaji oznamujeme občanom, že od 1.apríla 2011 je zriadené Obvodné oddelenie Policajného zboru Bernolákovo so sídlom na Trnavskej ul.č.1 v Bernolákove, pod ktoré patrí aj obec Ivanka pri Dunaji. Telefonický kontakt: 0961533805, v čase neprítomnosti je možné kontaktovať políciu na tel. č.158 alebo 0964523155 – operačné stredisko ORPZ, e-mail : oopezbernolakovo@minv.sk.

 

 

 

 

 

 

 p